همایش تجلیل از نویسندگان شهرستان

اقبال صالحی ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری خود که به بهانه برگزاری « همایش نویسندگان نجف آباد»‌ برگزار شد ، گفت : در گذشته هر جا قرار به صحبت از جامعه نویسندگان نجف آبادی بود فقط به کلی گویی‌ها بسنده می شد . از یک سال پیش بر آن شدیم تا با کارکارشناسی به جمع آوری بانک اطلاعاتی منسجمی از هنرمندان و نویسندگان شهرستان بپردازیم تا بتوانیم این نخبگان  شهر را شناسایی کنیم و برنامه ریزی‌ بهتری برای آن ها داشته باشیم .
وی افزود : در این راستا موفق به شناسایی ۸۳۰ نویسنده در نجف آباد شدیم که این آمار روز به روز در حال افزایش است .
صالحی ادامه داد : در ابتدا نظرمان به برگزاری جلسه ای با این نخبگان بود که به دلیل آمار زیاد آنان ، این جلسه را به یک همایش در روز چهارشنبه ، ۱۲ خرداد ارتقاء دادیم .
وی گفت : هر چند که انتظاری و گلایه‌ای از سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها نداریم ، ولی متاسفانه برخی از ادارات اراده‌ای برای همکاری در برگزاری همچنین رویدادهای فرهنگی در شهر نیست .
محبوبه عبادالهی ، دبیر این همایش نیز گفت : این همایش با همکاری موسسه فرهنگ سازان معاصر و دانشگاه علمی و کاربردی برگزار خواهد شد .
وی به ارائه آماری از نویسندگان نجف آباد پرداخت و گفت : از ۸۳۰ نویسنده ۲۴۳ نفر خانم و ۵۸۷ نفر مرد هستند که از مجموع نویسندگان ۲۲۷۸ کتاب به انتشار رسیده است . ۳۱ نفر از نویسندگان بالای ۱۰ عنوان کتاب را به رشته تحریر درآورده اند و ۱۷ نفر از آنها حائز رتبه های استانی و ملی شده اند . کوچکترین نویسنده در این مجموعه ۱۱ سال سن دارد .
وی اضافه کرد : از چهره‌های شاخص این افراد می توان به شهید آیت ، مرحوم بیگدلی و پرفسور اسرافیلیان اشاره کرد .
عبادالهی در پایان گفت : برآنیم تعدادی از این نویسندگان تجلیل شود و در آینده راهکارهایی برای خرید کتاب نویسندگان توسط ادارات و نهادهای دولتی انجام شود .

گروه آفرینش های ادبی خانه هنرمندان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *